فریم ورک انگولار جی اس

Angular.js یکی از محصولات گوگل است که به نوعی می توان آن را پدر فریم ورک های دیگر جاوا اسکریپت نامید. این فریم ورک اولین بار در سال ۲۰۰۹ منتشر شد و به عنوان یک فریم ورک منبع باز در تحت لیسانس MIT در اختیار عموم قرار گرفت. از آن تاریخ تا کنون رشد این فریم ورک فراتر از تصور بوده است. فریم ورک Angular.js در حال حاضر بزرگترین انجمن کدنویسان را دارا می باشد و توسعه دهندگان وب برای تولید اپلیکیشن های صفحات وب بیشتر از این فریم ورک بهره می گیرند.

فریم ورک AngularJS با اضافه کردن ویژگی های مورد نیاز برای تولید نماهای (view) دینامیک قدرتی فوق العاده به HTML داده است. این فریم ورک با توجه به دستورات موجود درون آن ویژگی های HTML را گسترش داده است. گسترش ویژگی های HTML با استفاده از AngularJS بسیار ساده است. شما می توانید از دستورالعمل استاندارد AngularJS استفاده نمایید و یا بصورت سفارشی (custom) از آن بهره گیری کنید.

هنگامی که کامپایلر Angular اقدام به کامپایل و رندر کردن HTML بر روی رابط کاربری می نماید، در DOM دستکاری هایی صورت می گیرد و تمامی ویژگی های دستوری مورد نظر به آن اضافه می شود. البته این مورد تنها یکی از جنبه هایی است که AngularJS بوسیله ی آن می تواند برنامه های وب را توانمند تر کند.

هنگامی که کاربر با رابط کاربری تعامل می کند و یک ورودی فراهم می نماید، مدل و نمایش (view) آن با هم هماهنگ می شوند. همچنین منطق مدل به اجرا در می آید و DOM به روز می شود. حالت بر عکس این موضوع هم اتفاق می افتد به طوری که اگر مدل به روز شود، view نیز دوباره رندر می گردد. این موضوع می تواند توسعه دهندگان وب را از کدنویسی های سخت برای دستکاری DOM خلاص کند.

اگرچه فریم ورکی با نام ReactJS که به تازگی منتشر شده است به نظر رقیبی برای AngularJs به حساب می آید اما AngularJs همچنان بازار را در اختیار دارد و همراه با افزایش تقاضاها در حال رشد می باشد. دلیل اصلی رشد پیاپی AngularJs بهبود های پی در پی و پیشرفت های آن در نسخه های جدید منتشر شده می باشد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اسکرول به بالا